CROSS News

Търсене в този блог

неделя, 10 април 2011 г.

Анализ на пазарите за периода 11.04.2011 – 15.04.2011.

Основният акцент през тази седмица 11.04.2011 до 15.04.2011 ще бъде поставен отново върху случващото се в Еврозоната. ЕЦБ вдигна основния лихвен процент както се очакваше и това доведе до поскъпване на еврото спрямо долара до ниво 1.4465 EUR за 1 USD. Влияние върху валутните пазари тази седмица ще оказва нарастващата цена на петрола, като сорта “Брент” се търгува с 20$ по-малко от историческата цена от 147$ за барел през 2008 г. Тенденцията за поскъпване на петрола ще се затвърди и тази седмица. Тази седмица най-вероятно пазарите ще реагират и на новината, че Португалия ще вземе заем от МВФ и ЕЦБ, която беше игнорирана миналта седмица заради повишеният лихвен процент от страна на ЕЦБ. Опасенията, че много страни от Еврозоната все още са заплашени от фалит, вероятно ще окаже влияние върху движението на еврото и може да се наблюдава спад в цената му спрямо основните валути. От друга страна очакването, че ЕЦБ след няколко месеца отново ще повиши лихвения процент в опита си да спре нарастващата инфлация в еврозоната ще кара голяма част от трейдърите и инвеститорите да задържат позициите си в полза на еврото и едва ли поевтиняването на европейската валута ще е сериозно.

В понеделник 11.04.2011 няма сериозни икономически данни, които да оказват влияние върху пазарите и валутната търговия ще е спокойна.

За разлика от 11, 12.04.2011 г. е изпълнен с множество икономически данни, които определено ще оказват влияние върху дневният тренд. В 8.00 българско време излизат данните от Япония за продажби на машинни части, който е важен индикатор за текущото икономическо състояние на страната. Излизането на тези данни трудно ще дадат реална представа за Японската икономика, която пострада силно след редицата земетресения, цунамито от миналия месец и авариата в АЕЦ “Фукошима 1”. С оглед на това, икономическите данни от Япония няма да дават реална представа за настоящето икономическо състояние на азиатската държава и нашия съвет е за момента йената да не се търгува.

В 8.00 излизат данни за индексът на потребителските цени за Германия за Март и се очаква да не се е променил и да остане на ниво 2.1%. Ако имаме повишение в индекса, то това ще доведе и до поскъпване на еврото.

В 11.00 часа българско време ще се проведе обзорът на ZEW за икономическото състояние на Еврозоната. Очаква се индексът да се е понижил и да е 29.8, като предишната му стойност е била 31.0. Понижената стойност ще окаже вероятно и отрицателен ефект върху еврото и ще доведе до неговото поевтиняване. По същото евреме илизат данни за същия индекс за Германия, като и там се очаква той да се е понижил.

В 14.30 българско време излизат данните за търговския баланс на САЩ, като се очаква той да се е понижил и да е 43.10 милиарда спрямо предишната стойност от 46.34 милиарда. Търговският дефицит ще резонира с данните от Европа и ще доведе до поскъпване на долара, поради причината, че ще има търсене на долари за да се купуват с тях суровини и злато, чиято цена е в долари. Ако тези данни се потвърдят може да очакваме през тази седмица нови рекорди при златото и вероятно поскъпване на петрола до 125-130$.

По това време излизат и данните за цените на вносните стоки, които са индикатор за нивото на инфлацията най-вече и до каква степен се е съживило потреблението в страната. Очаква се да имаме повишение на индекса от 1.4% до 1.9%, като повишаването би трябвало да окаже положителен ефект върху цената на долара.

В 20.00 от САЩ излизат данни за Месечното състояние на бюджета, като се очаква да имаме силно намаляване от 222.5 милиарда долара до 157.5 милиарда долара.

На 13.04.2011г. в 11.00 българско време излизат данните за индустриалната продукция на Еврозоната, като се очаква да имаме повишане до 0.8% от 0.3%, което говори за възстановяване на индустрията и вероятно ще окаже положителен ефект върху еврото.

В 14.30 излизат данни за продажбите на дребно в САЩ, като очакванията са да има понижаване до 0.5% , като предишната стойност е била 1.0%. Това понижаване показва, че потреблението в САЩ все още е ниско и ще засили страха на инвеститорите, че икономиката в САЩ все още е твърде слаба и ще насочи парите им към суровините.

На 14.04.2011г. интересът на инвеститорите ще е насочен върху срещата на Г -20.

Другото по-значимо събитие е свързано с месечния рапорт на ЕЦБ, който ще се проведе в 10.00 българско време.

На 15.04.2011г. рано сутринта в 4.00 българско време излизат много икономически данни от Китай, които ще покажат състоянието на втората по-големина икономика в Света. Очакванията са даните да са положителни за китайската икономика.

В 11.00 българско време излизат ЕЦБ ще изнесе данни за търговския баланс в еврозоната за февруари, като се очаква да има минимално нарастване от 3.3 милиарда евро до 3.4 милирада, което показва, че имаме търговски излишък и това вероятно ще доведе до поскъпване на еврото.

По същото време ще се изнесат и данните за индекса на потребителските цени и се очаква да е нарастнал до 2.6% от 2.4%, което показва, че инфлацията в еврозоната нараства.

В 14.30 излизат данните за потребителските цени в САЩ, като и там се очаква индексът да нарастне до 2.6% от 2.1%.

В 15.15 българско време излизат данните за индустриалните поръчки на САЩ, като се очаква да има повишаване от -0.1% до 0.5% .

Няма коментари:

Публикуване на коментар